"Kancelaria ma znaczne doświadczenie w szeregu postępowań z pogranicza różnych gałęzi prawa, a w szczególności w dziedzinie prawa cywilnego (prawo odszkodowań, windykacja należności, prawo nieruchomości), postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, a także prawa podatkowego.
Kancelaria ma specjalizację typowo procesową, która wynika z wieloletniego doświadczenia w tym zakresie.
Kancelaria świadczy usługi w zakresie prawa karnego, w szczególności w zakresie obrony w sprawach o przestępstwa.
Specjalizacją Kancelarii są także sprawy Polsko-Greckie czyli m.in. sprawy Polaków w Grecji oraz sprawy Greków w Polsce. W tym zakresie specjalizujemy się w obronach karnych oraz w sprawach spadkowych. Współpracujemy w ramach tej specjalizacji z grecką adwokat Margaritą Pats-Katri prowadzącą Kancelarię Adwokacką w Nafplion na Peloponezie.

Aktywność naukowa

Mecenas Jakub Michalski przez ostatnie lata był członkiem Grupy Badawczej "Margines Społeczny Poznania", składającej się z praktyków i naukowców analizujących procesy społeczne. Owocami tej aktywności jest między innymi kilka publikacji naukowych z pogranicza prawa i socjologii.

Aktywność społeczna
i działalność pro bono

Mecenas Jakub Michalski wspiera działania na rzecz popularyzacji wiedzy prawnej między innymi poprzez:
- uczestnictwo w Programie "Niebieski Parasol",
- uczestnictwo w ministerialnym programie wsparcia seniorów "ASOS",
- aktywność w "Programie Wsparcia Zadłużonych".

Publikacje:
w prasie i mediach

Mecenas Michalski wielokrotnie wypowiadał się jako ekspert tematyki prawnej na łamach prasy, jak również w publikacjach elektronicznych największych polskich portali internetowych.

Newsletter

Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług Kancelarii po uzgodnieniu terminu spotkania telefonicznie lub pocztą elektroniczną.